Polska Wiadomości

Młodzież Wszechpolska wysłała żywność dla polskich mundurowych strzegących granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

1100 batoników, 1500 zupek błyskawicznych, 100 paczek kawy i herbaty znalazło się między innymi w transporcie przygotowanym przez Młodzież Wszechpolską. Artykuły spożywcze zostały dostarczone obrońcom polskiej granicy.

Transport jest wynikiem zbiórki internetowej na rzecz obrońców granicy (żołnierzy, Straży Granicznej, policji) zorganizowanej przez Młodzież Wszechpolską.

– Wiele osób w kraju chce pomóc funkcjonariuszom na granicy, ale nie może osobiście dostarczyć paczki. Dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę internetową na portalu zrzutka.pl “Solidarni ze Strażą Graniczną i Wojskiem Polskim” – mówił w sobotę [20.11.2021] Michał Mikucki, lider podlaskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej.

Zbiórka rozpoczęła się sześć dni temu. Do tej pory internauci ofiarowali 12 tys. zł. Za te pieniądze organizatorzy zbiórki nabyli artykuły spożywcze.

– Między innymi 1100 batoników, 1500 zupek czy też dań do szybkiego przygotowania, kilkaset opakowań orzechów, bakali, 100 opakowań kawy i herbaty – wyliczała Kinga Dubrawska z Młodzieży Wszechpolskiej.

Michał Mikucki dodał, że artykuły zostały zakupione po konsultacjach z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenów objętych stanem wyjątkowym.

– Strażacy ochotnicy przekazali nam bardzo dokładną listę z potrzebami, bo to oni mają na co dzień kontakt z funkcjonariuszami na służbie przy granicy. Jest ona dostępna na stronie zrzutki, która trwa nadal – wyjaśniał.

Podkreślił, że funkcjonariusze mają zapewnione podstawowe rzeczy takie jak żywność czy napoje.

– Ale trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to niezwykle ciężka służba. Warto wesprzeć w każdy sposób naszych funkcjonariuszy. Dlatego przygotowaliśmy taki transport – mówił przewodniczący podlaskiej Młodzieży Wszechpolskiej. – Zostanie dostarczony pod strefę stanu wyjątkowego w rejonie Sokółki, skąd odbiorą je strażacy-ochotnicy.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej zapowiadają kolejne akcje wsparcia dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Nie tylko w formie rzeczowej. W niedzielę organizują w Białymstoku marsz poparcia dla obrońców granic. Przejdzie od kościoła św. Rocha, ul. Lipową i Rynkiem Kościuszki do Katedry. Poprzedzi go msza święta w kościele św. Rocha o godz. 14.30

– Powinniśmy pokazać, że szanujemy pracę naszych formacji mundurowych i że ich ciężka praca jest bardzo potrzebna nie tylko Podlasianom, ale całej Polsce, o czyn, niestety, niektórzy zapominają – zapraszała Kinga Dubrawska.

Źródło: poranny.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!