Europa Wiadomości

Ministerz Spraw Zagranicznych Austrii krytykuje organizacje pozarządowe sprowadzające imigrantów z bliskiego Wschodu i Afryki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister spraw zagranicznych Austrii Sebastian Kurz podczas swojej wizyty na Malcie  w ostrych słowach skrytykował m.in. organizacje pozarządowe, które pomagają imigrantom przedostawać się do Europy oraz wskazał na alternatywne możliwości pomocy tzw. uchodźcom.

– Szaleństwo NGO trzeba zakończyć. Te ich niby akcje ratunkowe prowadzą do tego, że tonie jeszcze więcej uchodźców. Owszem, niektóre organizacje pozarządowe wykonują dobrą robotę, ale wiele z nich jest po prostu partnerami band przewożących uchodźców do Europy.

Zaproponował również utworzenie obozów w krajach afrykańskich do których imigranci mieliby być odsyłani tak jak czyni się to w Australii.

– Potrzebna jest do tego wola polityczna i pieniądze. Mam wrażenie, że gdyby Unia Europejska skierowała do tych krajów odpowiednią propozycję, zgodziłyby się na to. Tymczasem Frontex powinien otrzymać uprawnienia do prowadzenia bardziej zdecydowanych działań. Musi on mieć też możliwość zepchnięcia innych statków, a nawet ich zniszczenia.- dodał Kurz

Źródło; dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!