Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Na Śląsku mamy już ponad 400 zakażonych górników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Ważna informacja dzisiejszego poranka to taka, że mamy dzisiaj 375 przypadków osób, które opuściły szpital lub izolację domową z wynikiem negatywnym, czyli są to osoby zdrowe – poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz na konferencji prasowej.

Dotąd dobowy rekord wynosił nieznacznie mniej – 370 ozdrowieńców. Odnotowano go w środę 29 kwietnia. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika także, że przybyło kolejnych 218 zainfekowanych koronawirusem osób, siedmioro pacjentów zmarło.

Jak przekazał Andrusiewicz, na ostatnie wzrosty przypadków zakażeń koronawirusem miały wpływ zachorowania w kopalniach.

– Tak przedwczoraj, wczoraj jak i dziś mamy znowu przypadki zakażeń w kopalniach. Niestety na Śląsku mamy już ponad 400 zakażonych górników. Mamy też do czynienia z zakażeniami w rodzinach górniczych – powiedział Andrusiewicz.

Poinformował, że w środę odbyła się telekonferencja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem, dotycząca sytuacji w kopalniach.

– Prawdopodobnie w najbliższych dniach będzie zwiększona ilość próbek. Zapadła decyzja, aby testować więcej osób z kontaktu z zakażonymi górnikami. Te próbki będą najprawdopodobniej trafiały też do ościennych województw, do ościennych laboratoriów – powiedział Adrusiewicz.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!