Polska Wiadomości

Ministerstwo Kultury nie ma zamiaru nic zrobić w sprawie bluźnierczego spektaklu pt. „Kora. Boska”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Kultury odpowiedziało portalowi psch24.pl w sprawie skandalicznego spektaklu „Kora. Boska” w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie. Niestety, resort kierowany przez Piotra Glińskiego nie zamierza w jakikolwiek sposób interweniować w tej sprawie. Dlaczego?

Departament Narodowych Instytucji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odpowiedział w sprawie petycji dotyczącej spektaklu „Kora. Boska”.

Dyrektor departamentu, Agnieszka Komar-Morawska, wskazała, że wspomniany Teatr Nowy Proxima jest organizacją pozarządową i nadzór nad nim pełni Prezydent Miasta Krakowa. Resort wskazał z tego powodu, że wszelkie uwagi w sprawie działalności Teatru Nowego Proxima należy kierować albo do Prezydenta Miasta Krakowa, albo do władz samego teatru.

Co więcej, resort odniósł się również do sprawy udzielenia dotacji ministerialnej teatrowi. Niestety, konkretów zabrakło. Agnieszka Komar-Morawka stwierdziła lakonicznie, że decyzje w sprawie dotacji „podejmowane są w oparciu o oceny i rekomendacje zespołu sterującego, na podstawie informacji zamieszczonych we wnioskach”.

Wcześniej portal PCh24.pl oraz redakcja Polonia Christiana stanęły w obronie wartości katolickich i narodowych, które spektakl „Kora. Boska” rażąco narusza. W sieci opublikowana została petycja pod hasłem „Stop bluźnierstwom!”, w której zażądano od ministra Piotra Glińskiego oraz prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, zaprzestania finansowania Teatru Nowego Proxima. Jak można przeczytać w treści dokumentu, w spektaklu „Kora. Boska” widzowie mogą zobaczyć „sztukę”, w której Kora Jackowska postawiona jest przed groteskowym Sądem Ostatecznym. Towarzyszą jej Matka Boża Fatimska, Częstochowska i z Gaudelupe, stylizowane na przedstawicieli transwestytycznej subkultury Drag Queen, związanej ze środowiskami LGBT. W rolę jednej z „Matek Bożych” wcielił się nawet jej aktywny działacz, „Papina McQueen”.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!