Wiadomości

Ministerstwo chce uregulować zasady korzystania z elektrycznych hulajnóg

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Infrastruktury chce uregulować zasady korzystania z dróg publicznych przez osoby poruszające się elektrycznymi hulajnogami – poinformował w czwartek rzecznik resortu Szymon Huptyś.

– Ze wglądu na rosnącą popularność oraz dostępność urządzeń transportu osobistego z napędem elektrycznym oraz ich udział w ruchu drogowym, a także ze względu na to, że korzystanie z tych urządzeń budzi wątpliwości w zakresie zgodności z prawem, regulacje dotyczące wskazanych wyżej urządzeń będą przedmiotem odrębnej nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym – powiedział rzecznik resortu.

Dodał, że aktualnie prowadzone są w tym zakresie prace analityczne, niezbędne do zainicjowania działań legislacyjnych, i że resort planuje przedstawić gotowy projekt w II kwartale 2019 roku.

Jak podkreślił Huptyś, Ministerstwo Infrastruktury dostrzega potrzebę uregulowania zasad korzystania z dróg publicznych przez osoby poruszające się przy użyciu urządzeń transportu osobistego, oraz wymagań dla tych urządzeń.

– Będziemy dążyć do wypracowania optymalnego rozwiązania prawnego, pozwalającego na korzystanie z (…) (np. elektrycznych hulajnóg – red.), przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych – wyjaśnił.

/telewizja Republlika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!