Wiadomości

Minister zdrowia: Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek przyłbicą, szalikiem czy chustą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami jak przyłbica czy szalik i chusta, które nie stanowią skutecznego zabezpieczenia przed koronawirusem; co do rodzaju maseczek, będzie tylko miękka rekomendacja Rady Medycznej – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Pan profesor Horban wraz z Radą Medyczna przygotował zalecenia, jakie maseczki w sposób najskuteczniejszy, najbardziej efektywny mają chronić nas przed zakażeniem – poinformował Adam Niedzielski.

– Ale rzeczywiście, jeśli chodzi o kwestię używania zamiast maseczek – tych najprostszych chirurgicznych albo bardziej zaawansowanych -przyłbic albo szalika bądź chusty, to rzeczywiście patrząc na to, co dzieje się w tej chwili z pandemią i patrząc na to, że mamy coraz więcej nowych zakażeń, będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami, które jednak nie spełniają kryteriów jakościowych i nie stanowią skutecznego zabezpieczenia – tłumaczył szef resortu zdrowia.

– Także przyłbice – nie; chusty – nie; natomiast maseczki – tak. Co do rodzaju maseczek, to będzie tylko w formie miękkiej rekomendacji Rady Medycznej – podsumował Niedzielski.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!