Polska Wiadomości

Minister zdrowia Adam Niedzielski zachęca obywateli do “zwracania uwagi” osobom bez maseczki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal ncas.com minister zdrowia Adam Niedzielski wezwał też do „zwracania uwagi” osobom bez maseczki.

– Narzędzia, które pomogą nam w walce z #COVID19 to chociażby dostępna infrastruktura ok. 15 tys. łóżek. Pojawiały się sygnały, że mają charakter papierowy. Przeprowadziliśmy kontrole czy są rzeczywiste i jest to liczba po weryfikacji – powiedział Niedzielski.

– Mamy zajętych ok. 8 tys. łóżek. To wskaźnik ogólnopolski i może różnić się w poszczególnych regionach. Wskaźniki zajętości mogą być tam większe i mogą pojawiać się sytuacje, że karetka musi jeździć od jednego szpitala do drugiego – dodał.

Jak przekazał „w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15, 20 tysięcy zachorowań dziennie”. – Pracowaliśmy również nad kwestią przekształcenia części szpitali powiatowych na szpitale zajmujące się #COVID19. W weekend trwały ustalenia NFZ i wojewodów, którzy w regionach dokonywali przeglądów szpitali powiatowych – wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski odniósł się również do – jak stwierdził tzw. środowisk wolnościowych – i wezwał do przestrzegania wszystkich obostrzeń. Jego zdaniem nieprzestrzeganie, często absurdalnych, obostrzeń rządu narusza wolność innych osób.

Minister Zdrowia zaapelował o noszenie maseczek i zwracanie uwagi tym, którzy tych maseczek nie noszą. – Osoby, które nie noszą maseczek generują ryzyko nie tylko wobec siebie, ale i wobec innych – to samo dotyczy innych obostrzeń – stwierdził minister zdrowia.

– Adam Niedzielski wzywa do „zwracania uwagi” osobom bez zakrytych ust i nosa. Efekt tego zwracania uwagi mieliśmy w weekend, czyli napad w metrze za brak maseczki, których prawo nie wymaga od zdrowych. Przestańcie szczuć jednych na drugich, mało jeszcze podzieliliście społeczeństwo? – komentuje redaktor nczas.com, Radosław Piwowarczyk.

Może od razu “uprzejmie donieść” na policję…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!