Wiadomości

Minister Wójcik: Na najbliższym posiedzeniu rządu zaproponuję wstrzymanie składki członkowskiej płaconej przez Polskę do UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister w KPRM Michał Wójcik poinformował, iż związku z tym że Unia Europejska nie przekazała Polsce środków na uchodźców z Ukrainy, na najbliższym posiedzeniu rządu Solidarna Polska zaproponuje “do dyskusji” zawieszenie płatności składek członkowskich.

“Ponieważ sytuacja jest nadzwyczajna, Solidarna Polska w czasie najbliższego posiedzenia Rady Ministrów złoży do dyskusji propozycję wstrzymania składki członkowskiej do UE płaconej przez nasz kraj” – stwierdził minister Wójcik podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, dodając, że jest to “wiele miliardów euro, to jest składka, która jest płacona na podstawie różnych tytułów”.

“Jeżeli szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen razem ze swoimi brukselskimi urzędnikami nie potrafią znaleźć źródła finansowania dla uchodźców, to my je konkretnie wskazujemy” – powiedział Wójcik. “Dzisiaj jest potrzeba wstrzymania albo całej składki, albo przynajmniej części” – dodał. “Będziemy w czasie najbliższego posiedzenia Rady Ministrów, jako środowisko skupione wokół ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, przekonywali nasze koleżanki i naszych kolegów z rządu, że taka jest droga w tej sytuacji” – podkreślił.

“Trzeba znaleźć jakiś pomysł na wyjście z tego pata” – zaznaczył minister w KPRM. “Widać, że Komisja Europejska nie ma żadnego pomysłu, poza poklepywaniem. Jest to tak naprawdę wielka hipokryzja. Dzisiaj nawet ci, którzy byli bardzo życzliwi dla Komisji Europejskiej, w ostatnich miesiącach sami dostrzegają, że jest bezradna, Unia bezradna wobec tego, co się dzieje w Europie” – stwierdził minister Wójcik.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!