Wiadomości

Minister Szumowski podał datę rozpoczęcia „odmrażania gospodarki”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie podkreślił, że izolacja jest skuteczna i gdyby nie ona, liczba chorych byłaby znacznie wyższa.

– Będziemy powoli od 19 kwietnia odmrażać gospodarkę. Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji – powiedział minister w rozmowie z RMF FM. Jednocześnie podkreślił, że obecna izolacja społeczna jest skuteczna i „gdyby nie ona, mielibyśmy dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy chorych”.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po Świętach Wielkanocnych rząd przedstawi plan powrotu do „nowej rzeczywistości gospodarczej”. Zaznaczył, że będzie to plan „bardzo logiczny, uporządkowany, przedyskutowany z ekspertami i od zdrowia, i od gospodarki, i od spraw społecznych”.

– Nie ma żadnych danych, żeby w lecie (lub) na jesieni skończyła się epidemia. Musimy mieć perspektywę do przygotowania szczepionki. O takich wakacjach, jakie sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy w tym roku zapomnieć. (…) Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich – mówił dziś minister zdrowia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!