Wiadomości

Minister Szumowski: Mam nadzieję, że ustawa o wyborach nie zostanie odrzucona przez Senat. Może nastąpić całkowity kryzys polityczny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Na razie mamy stabilną liczbę chorych dobowo. Wydaje się, że ten wzrost spowolnił. Zobaczymy jednak, co będzie po majówce” – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie radiowej Trójki.

– Mamy niestety trochę skupisk zachorowań. Reszta pacjentów jest z rozproszonych grup, ale ta transmisja pozioma jest znacznie mniejsza, niż była kilka tygodni temu — zaznaczył szef resortu zdrowia.

– Chcielibyśmy, żeby tych testów było jak najwięcej. Mamy możliwość robienia 25 tys. testów, więc czekamy i namawiamy na testy — powiedział Szumowski.

Minister odniósł się również do II etapu powrotu do „normalności”, który dzisiaj wchodzi w życie m.in. poprzez otwarcie galerii handlowych.

– Spotkaliśmy się z przedstawicielami galerii handlowych i przedstawili oni przekonywujące rozwiązania. W galeriach nie będzie wciąż wielu elementów, które je odróżniają od dużych sklepów — podkreślił.

– Z jednej strony mamy ryzyko epidemiczne, ale z drugiej mamy ryzyko zapaści gospodarczej. Musimy balansować uważnie między jednym a drugim — zaznaczył.

– Mam nadzieję, że ustawa o wyborach nie zostanie odrzucona przez Senat. Może nastąpić całkowity kryzys polityczny. W czasach epidemii takie sytuacje są trudne do wyobrażenia. Wybory tradycyjne nie powinny się odbywać w obecnej sytuacji. Przesunięcie wyborów, czy przedłużenie kadencji prezydenta o 2 lata, jest całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem. Nie bardzo wiem, dlaczego nie ma zgody politycznej na takie rozwiązanie — przyznał Szumowski.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!