Wiadomości

Minister obrony Azerbejdżanu polecił “reagować zdecydowanie na prowokacje Ormian”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Równolegle z rozpoczęciem rosyjskiej operacji na Ukrainie separatystyczne ormiańskie siły zbrojne działające w Karabachu pod kontrolą rosyjskich sił pokojowych ostrzeliwują pozycje armii azerbejdżańskiej” – informuje na twitterze Ramin Sadik.

“Tym razem otworzyli ogień w Agdamie. Niestety separatyzmu ormiańskiego nie udało się zakończyć” – stwierdza Ramin Sadik. –

“Ormiańscy separatystyczni terroryści działający w regionie pod osłoną rosyjskich sił pokojowych otworzyli ogień do pozycji azerbejdżańskich w różnych regionach. Ponadto armia ormiańska otworzyła ogień na pozycje armii azerbejdżańskiej na osi Kəlbəcər” – pisze Ramin Sadik. – “Minister obrony Azerbejdżanu Zakir Hasanow polecił na dzisiejszym spotkaniu armii, aby zdecydowanie zareagowała na prowokacje Ormian” – dodaje.

W komunikacie, który zamieszczono na stronie internetowej azerbejdżańskiego Ministerstwa Obrony, możemy z kolei przeczytać: “Analizując sytuację na granicy azerbejdżańsko-armeńskiej oraz na terenach Azerbejdżanu, gdzie tymczasowo znajduje się rosyjski kontyngent sił pokojowych, minister obrony polecił zdecydowane reagować na ewentualne prowokacje wobec naszych jednostek, utrzymywać wysoki stopień gotowości bojowej oraz praktyczne szkolene jednostek i stanowisk dowodzenia.”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!