Wiadomości

Minister Niedzielski o przewidywaniach dotyczących apogeum czwartej fali pandemii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prognozujemy, że 1000 zakażeń to nie jest kwestia końca września, tylko już przyszłego tygodnia – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia był w piątkowy wieczór gościem Danuty Holeckiej na antenie TVP Info. W “Gościu Wiadomości” Adam Niedzielski podkreślał, że choć obecnie faktycznie nie mamy do czynienia z dużymi liczbami jeśli chodzi o nowe zakażenia koronawirusem, to dynamika, czyli wzrosty z tygodnia na tydzień jest naprawdę bardzo duża.

– My mamy przyrosty w tej chwili rzędu 40 proc. z tygodnia na tydzień i między innymi dlatego prognozujemy, że te 1000 zakażeń, które jest taką pewną barierą, być może bardziej psychologiczną niż epidemiczną, będzie w przyszłym tygodniu prawdopodobnie. To nie jest kwestia końca września, tylko już przyszłego tygodnia, kiedy taka liczba pojawi się w kolejnym komunikacie – mówił minister zdrowia.

W rozmowie pojawił się również temat szczytu czwartej falii epidemii i ewentualnych obostrzeń, które w tym czasie mogą zostać wprowadzone.

– Nie wiadomo w jakiej sytuacji będziemy w październiku czy listopadzie, bo my prognozujemy, że apogeum tej czwartej fali będzie właśnie na przełomie października, listopada i być może to apogeum też będzie oznaczało sytuację, kiedy ta liczba zakażeń jest np. powyżej 20 tys. Myślę, że wtedy będziemy skłonni podejmować takie decyzje bardziej drastyczne – mówił Adam Niedzielski.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!