Wiadomości

Minister kultury Włoch nie zgadza się na na budowę wielkiego koła panoramicznego w Pompejach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister kultury Włoch Alberto Bonisoli stanowczo wykluczył możliwość wyrażenia zgody na budowę wielkiego koła panoramicznego w Pompejach z widokiem na słynny park archeologiczny. „Nie ma o tym mowy” – tak odniósł się do projektu miejscowych władz.

Lokalna prasa z południa Włoch poinformowała, że z pomysłem instalacji tzw. diabelskiego młyna wysokości 60 metrów, czyli prawie 20-piętrowego bloku, wystąpił burmistrz Pompejów Pietro Amitrano, by, jak powiedział, podnieść atrakcyjność miasta – miejsca wykopalisk.

Jak wyjaśniono, burmistrz już skontaktował się z niemiecką firmą w sprawie realizacji projektu. Planowano, że koło ruszy 8 maja. Można by z niego podziwiać z zupełnie nowej perspektywy ruiny miasta zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza.

O pomysł ten telewizja RAI zapytała ministra kultury. „Nie otrzymaliśmy żadnej informacji na ten temat, ale jeśli złożony zostanie taki projekt, odeślemy go do nadawcy” – oświadczył Alberto Bonisoli. Dodał, że nie ma mowy o takiej konstrukcji.

Teren pozostałości antycznego miasta zwiedziła w zeszłym roku rekordowa liczba ponad 3,6 mln turystów. Pompeje są na drugim miejscu po rzymskim Koloseum pod względem liczby turystów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!