Wiadomości

Minister Czarnek zaprezentował pakiet wolności akademickiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że warunkiem rozwoju nauki jest pełna wolność akademicka – powiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas prezentowania pakietu wolności akademickiej.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił pakiet wolności akademickiej, czyli projekt nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce , która ma zapewnić wolność nauki.

– Rozwój nauki polskiej jest warunkiem sine qua non rozwoju państwa polskiego, jego znakomitej przyszłości. Ten rozwój chcemy wzmacniać, chcemy wspomagać rektor, naukowców , uczelnie – w tym, żeby nauka rozwijała się z pożytkiem dla Rzeczypospolitej, dla narodu polskiego – powiedział Czarnek.

Dodał, że nie ma najmniejszej wątpliwości, że warunkiem rozwoju nauki jest pełna wolność akademicka, wolność nauczania, ja także wolność debaty akademickiej.

– Dlatego proponujemy pakiet wolnościowy, pakiet wolności akademickiej, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom niektórych środowisk akademickich – podkreślił.

/TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!