Wiadomości

Minister Czarnek odwołał dyrektor odpowiedzialną za podstawę programową i podręczniki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal wPolityce.pl ustalił, że pierwszą decyzję kadrową prof. Przemysława Czarnka, nowego ministra edukacji i nauki było odwołanie dyrektor departamentu, Aliny Sarneckiej, odpowiedzialnej między innymi za podstawy programowe i treści zawarte w podręcznikach.

– To czytelny sygnał dla środowiska oświatowego, które domagało się zmian w tym zakresie – powiedziała portalowi osoba z bliskiego otoczenia nowego ministra.

Nazwisko Aliny Sarneckiej wielokrotnie pojawiało się w kontekście kontrowersyjnych treści w podręcznikach i programach nauczania. Media informowały, że w jednym z podręczników do nauki języka francuskiego wykryto aż 600 błędów. W ministerstwie mówiło się też od dawna, że resort niedostatecznie walczy z niebezpiecznymi treściami znajdującymi się w programach nauczania. Szczególnie kontrowersyjne były treści lewackie oraz te, które kojarzone są z ideologią LGBT.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek rozpoczął też swoje urzędowanie od ważnego gestu – złożenia hołdu i kwiatów pod tablicą upamiętniającą przesłuchiwanych i zamordowanych przy Al. Szucha 25, gdzie w czasie wojny mieściła się siedziba Gestapo. Dziś znajduje się tam Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-1945. Wieczorem prof. Przemysław Czarnek zapowiedział się na uroczystościach upamiętniających bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!