Wiadomości

Minionej doby Straż Graniczna zatrzymała 59 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minionej doby, tj. 24.08, funkcjonariusze SG zatrzymali 59 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski. To głównie ob. Iraku i Tadżyskistanu. Wczoraj strażnicy graniczni udaremnili 100 prób nielegalnego przekroczenia granicy – poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

Od początku sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 2,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią do Polski. Udaremnili ponad 2 tys. takich prób, a zatrzymali prawie 900 nielegalnych imigrantów. Zatrzymani cudzoziemcy przebywają w strzeżonych ośrodkach – czytamy w kolejnym wpisie.

W poniedziałek po południu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się budowa płotu na granicy polsko-białoruskiej.

– Prace nad wznoszeniem płotu na granicy polsko-białoruskiej rozpoczną się już w najbliższych dniach i potrwają do kilkunastu tygodni. Na początku będziemy zabezpieczać odcinek lądowy, który jest najłatwiejszy do nielegalnego przejścia a trudniejszy do nadzorowania – poinformował wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

Budowa płotu na granicy z Białorusią potrwa do kilkunastu tygodni

W ostatnich miesiącach na granicach Białorusi z UE gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych migrantów z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych krajów.

“Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie” – oświadczyła Komisja Europejska, odnosząc się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Komisja Europejska: Nie możemy zaakceptować przyzwolenia na nielegalną migrację do UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!