Wiadomości

Min. Murdzek: Proces rekrutacji do szkół wyższych ulegnie modyfikacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rok akademicki może się rozpocząć w normalnym trybie. Modyfikacji ulegnie natomiast proces rekrutacji do szkół wyższych. Jak poinformował minister nauki Wojciech Murdzek, ma to związek z nowymi terminami egzaminów maturalnych.

Na wspólnej konferencji ministrów: edukacji narodowej, szkolnictwa wyższego i zdrowia przekazano informację o zawieszeniu wszystkich placówek oświatowych do 24 maja. Podano także nowe terminy między innymi matur. Egzamin dojrzałości w tym roku rozpocznie się 8 i potrwa do 29 czerwca. Stąd zmiany w procesie rekrutacji – zapowiedział minister nauki Wojciech Murdzek.

– Proces rekrutacji będzie musiał zakładać modyfikację i odejście od dotychczasowych przyzwyczajeń, bo terminy wyników matur ulegają przesunięciu. Zapewnienie rektorów jest takie, że tryb rekrutacji będzie przebiegał w konstruktywny sposób. Ważną informacją jest też, żeby przy tych terminach rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie – wskazał Wojciech Murdzek.

Uczelnie podczas rekrutacji posługują się tylko wynikami z egzaminów pisemnych. Dodatkowo, na przykład uczelnie artystyczne mogą przeprowadzić egzaminy z predyspozycji.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!