Wiadomości

Miliarder Michael Bloomberg wystartuje w wyborach prezydenckich w USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder Michael Bloomberg wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zapowiedział, że zrobi to, by „pokonać Donalda Trumpa i odbudować Amerykę”. AP podaje, że wkrótce ruszy intensywna kampania promocyjna nowego kandydata.

– Nie możemy sobie pozwolić na kolejne cztery lata ryzykanckich i nieetycznych kroków prezydenta Trumpa – napisał Bloomberg na swojej stronie internetowej.

– Stanowi on egzystencjalne zagrożenie dla naszego kraju i naszych wartości. Jeśli (Trump) wygra kolejne cztery lata na urzędzie, to być może nigdy nie poradzimy sobie ze szkodami, jakie poczyni – dodał Bloomberg.

Wielka kampania reklamowa Bloomberga rozpocznie się w najważniejszych stanach, w których odbędą się wkrótce prawybory demokratów. Były burmistrz Nowego Jorku zapowiedział już, że wyda 150 mln dol. z własnej fortuny na różne etapy kampanii wyborczej w 2020 roku, w tym ponad 100 mln USD na reklamy internetowe atakujące Trumpa. Między 15 a 20 mln dol. Bloomberg przeznaczy na nakłonienie do zarejestrowanie się do głosowania przedstawicieli różnych mniejszości etnicznych.

Bloomberg jest założycielem i szefem agencji informacyjnej Bloomberg. Był początkowo demokratą, potem odszedł z Partii Demokratycznej i przystąpił do republikanów, ubiegając się w 2001 roku o urząd burmistrza Nowego Jorku. Jednak w ubiegłym roku wrócił do demokratów; stał się też obiektem ataków ze strony republikanów jako zwolennik ograniczenia dostępu do broni.

Jego majątek wyceniany jest przez magazyn Forbes na około 50 mld dol. Jest on jedenastą osobą na liście najbogatszych Amerykanów, sporządzanej przez ten magazyn, który wycenia zasoby Trumpa na 3 mld USD.

rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!