Wiadomości

Migranci atakują naszych żołnierzy i funkcjonariuszy kamieniami /filmy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Migranci przypuścili kolejny atak na naszych żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji, rzucając w nich kamieniami i granatami hukowymi. Polacy odpowiedzieli gazem łzawiącym. Do akcji wprowadzono armatkę wodną.

Jak przekazała rano na Twitterze Straż Graniczna, w poniedziałek odnotowano 244 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko–białoruskiej. Funkcjonariusze SG wydali dla 29 cudzoziemców postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Dodano, że na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych granicę próbowała bezskutecznie forsować 100–osobowa grupa. Wygląda na to, że właśnie rozpoczął się kolejny atak. Migranci rzucają w kierunku naszych żołnierzy, funkcjonariuszy SG i policjantów kamieniami…

Jak informują polskie służby strzegące granicy, w okolicach przejścia granicznego trwa teraz próba szturmu na polską granicę. Agresywni migranci rzucają w polskich funkcjonariuszy kamieniami, gałęziami i szklanymi butelkami.

Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało, że migranci „zaatakowali naszych żołnierzy i funkcjonariuszy kamieniami oraz próbują zniszczyć ogrodzenie i dostać się na teren Polski. Nasze służby użyły gazu łzawiącego, żeby stłumić agresję migrantów” – przekazał resort.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!