Wiadomości

Mieli pracować nad samoczyszczącymi się kuwetami, wyłudzili z PARP ponad 3 miliony zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci CBA z Krakowa zatrzymali trzy osoby podejrzewane o oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W latach 2008-2016 miały wyłudzić ponad 3 mln zł.

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA zatrzymali 3 przedsiębiorców z Krakowa. Postępowanie dotyczy podejrzenia wyłudzenia w latach 2008-2016 ponad 3 mln zł ze środków unijnych pochodzących z programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pn. „Innowacyjna gospodarka na lata 2007-2013”.

Dofinansowanie dotyczyło trzech projektów:

– utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Motoryzacyjnego.
– Utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Technologii Elektrotermicznych.
– Nowego wzoru użytkowego samoczyszczących się kuwet.

Zebrany w trakcie prowadzonego śledztwa materiał dowodowy wskazuje, że beneficjenci programu wprowadzili PARP w błąd co do wysokości kosztów poniesionych przy realizacji poszczególnych etapów projektów, tożsamości podmiotów faktycznie wykonujących określone świadczenia, zakupu towarów i usług oraz posłużyli się poświadczającymi nieprawdę i nierzetelnymi dokumentami.

Zatrzymane przez CBA osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!