Wiadomości

Miedwiediew grozi. “Odpowiedź będzie szybka i dobitna”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dmitrij Miedwiediew powiedział, że Rosja jest gotowa do użycia wszystkich rodzajów broni w przypadku “uderzenia ze strony Ukrainy”. “Odpowiedź będzie szybka, twarda i dobitna” – powiedział wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Miedwiediew powiedział, że Rosja natychmiast odpowie na ewentualne ataki na jej terytorium. – Nasza odpowiedź może być dowolna. Prezydent Rosji zdecydowanie to powiedział. Nie stawiamy sobie żadnych ograniczeń i w zależności od charakteru zagrożeń jesteśmy gotowi użyć każdego rodzaju broni – powiedział Miedwiediew, cytowany przez rosyjską agencję RIA Novosti.

Według niego “takie działania są zgodne z rosyjskimi doktrynami, w tym ‘podstawami odstraszania nuklearnego'”. – Mogę was zapewnić – odpowiedź będzie szybka, twarda i dobitna – dodał.

Miedwiediew powiedział także, że przekazywanie Ukrainie broni przez państwa zachodnie “nie przyczyni się do dyplomatycznego uregulowania sytuacji”. – Skutek będzie wręcz odwrotny. W takim przypadku nie będzie żadnych negocjacji – będą tylko ataki odwetowe. Cała Ukraina pozostająca pod władzą Kijowa spłonie – mówił.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!