Wiadomości

Microsoft wstrzymuje sprzedaż produktów i usług do Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Firma Microsoft poinformowała, że wstrzymuje sprzedaż produktów i usług do Rosji z powodu ataku na Ukrainę. Oznacza to, że wiele rosyjskich firm i podmiotów nie będzie miało dostępu do takich programów jak: Word, Outlook czy Excel. To także wyłączenie Rosjan z użytkowania systemu operacyjnego Windows, który jest najbardziej popularny w tym kraju.

“Tak jak reszta świata, jesteśmy wstrząśnięci i zasmuceni wiadomościami płynącymi z wojny w Ukrainie. Potępiamy tą nieusprawiedliwioną, niesprowokowaną i bezprawną rosyjską inwazję” – napisał w komunikacie prezes Microsoft Brad Smith.

“Wierzymy, że najlepszym sposobem na wsparcie Ukrainy będzie skoordynowane działanie z rządami USA, Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii” – czytamy w komunikacie. Podkreślono również, że Microsoft podejmuje działania na rzecz cyberbezpieczeństwa Ukrainy i zapobiegania cyberatakom ze strony Rosji.

“Od wybuchu wojny interweniowaliśmy w przypadkach ataków przeciwko ponad 20 ukraińskim podmiotom, zarówno rządowym, jak i z sektora IT czy finansowego, jak też w przypadkach ataków na domeny niezwiązane z obronnością” – napisał prezes Microsoftu.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!