Wiadomości

Michnik w ataku wściekłości nazwał dziennikarza TVP Info sk***synem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do nietypowej wymiany zdań doszło do podczas protestu przed Sejmem – informuje portal TVP Info. Gdy Adam Michnik zmierzał w stronę sceny, pytanie starał mu się zadać Ziemowit Kossakowski z portalu TVP Info. Spytał, kiedy naczelny „Gazety Wyborczej” przeprosi za brata. – Kiedy ty, skur***ynu, zmądrzejesz – odpowiedział Adam Michnik.

Stefan Michnik urodził się 28 września 1929 r. w Drohobyczu. Helena Michnik, aktywistka Związku Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej „Życie”, działaczka Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy i Komunistycznej Partii Polski, następnie Związku Patriotów Polskich, po 1945 r. była nauczycielką w Korpusie Kadetów KBW i autorką stalinowskich podręczników do historii.

Ojciec, Samuel Rosenbusch ps. Emil, Miłek, prawnik komunista, zginął w stalinowskich czystkach w 1937 r. Przyrodni ojciec – Ozjasz Szechter – został przed wojną skazany za antypolską działalność w nielegalnej KPZU. Po „wyzwoleniu” był kierownikiem Wydziału Prasowego Centralnej Rady Związków Zawodowych i zastępcą redaktora naczelnego „Głosu Pracy”.

Stefan Michnik komunistyczną karierę rozpoczął w Związku Walki Młodych, potem był Związek Młodzieży Polskiej, Polska Partia Robotnicza i w końcu Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.

W 1951 roku 23-letni wówczas Stefan Michnik był w składzie sędziowskim, który skazał na śmierć majora Zefiryna Machallę, przedwojennego oficera WP, który w czasie wojny przeżył więzienia NKWD, a po wojnie brutalne, kilkumiesięczne śledztwo.

Michnik był też współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, działającym pod ps. Kazimierczak. Współpracę rozpoczął w 1950 roku. Później przekwalifikowano go na rezydenta Informacji Wojskowej w Jeleniej Górze.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!