Wiadomości

Micheil Saakaszwili został aresztowany w Gruzji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, który ogłosił dziś, że wrócił do Gruzji, został aresztowany przez miejscowych funkcjonariuszy organów ścigania. Informację o aresztowaniu Saakaszwiliego potwierdził premier Gruzji Irakli Garibaszwili.

– Chcę poinformować opinię publiczną, że trzeci prezydent Gruzji, poszukiwany Micheil Saakaszwili, został aresztowany – przekazał szef gruzińskiego rządu podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, „organy ścigania miały wstępne informacje o jego podróży z Ukrainy do Gruzji i cała akcja była pod kontrolą”. Saakaszwili poinformował wcześniej, że przebywa w gruzińskim nadmorskim mieście Batumi, skąd wezwał do protestów (w ten weekend w kraju mają się odbyć wybory lokalne).

„Wszyscy musimy zrozumieć, że głosowanie na partię Sen będzie podpisaniem kary śmierci dla Gruzji. ​​Dlatego 2 października wszyscy powinniśmy iść na wybory, aby uratować Gruzję. A 3 października, od rana 3 października, ruszajmy wz całej Gruzji, aby bronić wyników wyborów” – powiedział Saakaszwili.

/euronews.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!