Wiadomości

Michał Woś: Prawdopodobnie do lasu będzie można wejść już w poniedziałek.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zdjęty zostanie zakaz wstępu do lasów, ale zamknięta będzie infrastruktura towarzysząca – m.in. ścieżki edukacyjne, miejsca biwakowe, parkingi – powiedział minister środowiska Michał Woś. Prawdopodobnie do lasu będzie można wejść już w poniedziałek.

– Przedstawiłem rekomendacje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i zespołowi rządowemu. Ja sam jestem zwolennikiem otwarcia lasów – podkreślił szef resort środowiska. Przyznał, że nie był entuzjastą ich zamykania, ale „zdecydowali epidemiolodzy, żeby ograniczyć mobilność społeczeństwa”.

– Na pewno decyzja o otwarciu lasów będzie pierwszą z decyzji w ramach powrotu do nowego reżimu sanitarnego czy odmrażania gospodarki – wskazał Woś. Zastrzegł, że mówimy teraz o nowym reżimie sanitarnym, „bo życie przez najbliższy czas już nie będzie takie samo jak w styczniu czy lutym tego roku”.

Woś zaznaczył, że samo otwarcie lasów „nie powoduje zdjęcia niektórych restrykcji, które będą tam obowiązywały”. Jak mówił, zostanie zdjęty zakaz wstępu do lasów, natomiast pozostanie zamknięta infrastruktura towarzysząca – edukacyjno-turystyczna, typu specjalne ścieżki edukacyjne czy wiaty, miejsca biwakowe, ale też parkingi.

– Natomiast sam wstęp do lasu będzie możliwy. Wicepremier Jacek Sasin mówił o terminie poniedziałkowym; jeżeli nic się nie wydarzy, to bardzo się cieszę, że ten termin poniedziałkowy rzeczywiście może być dotrzymany – powiedział Woś.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!