Wiadomości

Michał Dworczyk: Nie ma planów repolonizacji mediów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Dzisiaj nie ma w ogóle mowy na ten temat, nie ma takich planów, nie ma żadnego projektu ustawy – zapewnił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina na temat repolonizacji mediów w Polsce.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapowiedział w środę w Kartuzach w woj. pomorskim, że w przypadku zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach parlamentarnych jednym z zadań rządu będzie repolonizacja mediów.

Michał Dworczyk pytany w piątek w Radiu Zet o tę wypowiedź powiedział, że nie wie, czy będzie jakakolwiek repolonizacja mediów.

Szef KPRM wskazał, że Jarosław Gowin mówił, iż nadmierne skupienie w rękach jednej firmy, czy to polskiej czy zagranicznej, części rynku medialnego, nie jest dobre i że w związku z tym warto rozważać rozwiązania, które to uregulują.

– Jarosław Gowin dodał przy tym, że takie rozwiązania funkcjonują czy to we Francji czy w Niemcach. Te rozwiązania polegają na tym, że jeden podmiot nie może skupiać zbyt wielu procent danego segmentu rynku medialnego – powiedział Michał Dworczyk.

Dopytywany czy na pierwszym miejscu „do odbicia” jest Onet, gdyż należy do niemieckiego wydawcy, Dworczyk odparł, że nie będzie spekulował „na temat niewypowiedzianych słów, czy nienapisanych ustaw”.

– Dzisiaj nie ma w ogóle mowy na ten temat – podkreślił szef KPRM.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że Jarosław Gowin jest szefem niezależnej partii – Porozumienia. – Może wypowiadać swoje zdanie, tak jak w każdym demokratycznym kraju każdy polityk, każdy obywatel – powiedział Michał Dworczyk.

– Nie ma takich planów, nie ma żadnego projektu ustawy, a co do tego, że warto rozmawiać o regulacji rynku medialnego, to oczywiste. Warto czerpać z dobrych wzorców – mówił szef KPRM podając jako przykład Francję i Niemcy.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!