Wiadomości

Michał Cieślak podał się do dymisji. Kto na jego miejsce?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister w Kancelarii Premiera Michał Cieślak podał się do dymisji. Partia Republikańska wskazała potencjalnego następcę.

“Po rozmowie z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz prezesem Partii Republikańskiej Adamem Bielanem, kierując się dobrem Zjednoczonej Prawicy, podjąłem decyzje o rezygnacji z funkcji ministra w KPRM. Odpowiedzialność za przyszłość naszego obozu politycznego często wymaga podejmowania trudnych decyzji. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu dziękuję za zaufanie i współpracę” – napisał polityk na Twitterze.

Partia Republikańska Adama Bielana, która wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy, podała już potencjalnego następcę na stanowisko Michała Cieślaka. “Wobec złożonej dymisji Zarząd Krajowy Partii Republikańskiej podjął uchwałę w sprawie rekomendacji pana Włodzimierza Tomaszewskiego na stanowisko ministra – członka Rady Ministrów” – przekazano w mediach społecznościowych.

Tomaszewski to poseł z okręgu łódzkiego. Dotychczas pełnił funkcję doradcy ministra. Zajmował się sprawami samorządowymi i relacjami rząd – samorząd terytorialny. Był twórcą polskich reform samorządowych. W przeszłości zajmował stanowiska doradcy premiera oraz wiceministra rozwoju regionalnego. Był także wiceprezydentem Łodzi.

/dorzeczy.pl, Fot. Konrad Ciężki / Radio Łódź/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!