Wiadomości

Mężczyzna został… miss Nevady: “Inność nie może ograniczać”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Transseksualny” mężczyzna używający imienia Kataluna został ogłoszony miss stanu Nevada. Szykuje się do konkursu Miss USA – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Lewicowe media świętują symboliczną i „historyczną” chwilę, kiedy to w konkursie na miss stanu Nevada zwycięzcą został mężczyzna. Transseksualista, sądząc ze zdjęć, po poważnej interwencji chirurgii plastycznej, podaje się za Katalunę Enriquez i pod takim imieniem i nazwiskiem został ogłoszony „pierwszą” transseksualną miss jednego ze stanów USA.

Nevada to dopiero początek drogi mężczyzny w koronie miss, teraz przymierza się bowiem do konkursu na miss Stanów Zjednoczonych. Gdyby udało mu się i tam zdobyć serca jury, otworzyłoby mu to drogę do ubiegania się o tytuł Miss Universe, do którego już w roku 2012 dopuszczono mężczyzn, którzy „zmienili płeć”.

– Chciałam podzielić się moją historią i pokazać, że jestem więcej niż tylko ciałem. Ludzie myślą, że w takich konkursach chodzi tylko o piękno. Ale liczy się, jak siebie zaprezentujesz, za czym się opowiadasz, co zrobiłaś i jakie masz cele – mówił Enriquez w rozmowie z Las Vegas Review-Journal.

– Nie pozwól, by ograniczało cię to, że jesteś inny – powiedział transseksualista.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!