Wiadomości

Mężczyzna umówił się z 13-latką w Grodzisku Wielkopolskim…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W powiecie grodziskim policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwo pedofilii. Tym razem nie chodzi o podstawione “wabiki”. Trzynastolatka dotarła już w rejony umówionego spotkania, gdzie czekał na nią 30-latek. Jak donosi Głos Wielkopolski, tylko błyskawiczna reakcja grodziskich policjantek zapobiegła tragedii.

Czujnością wykazały się funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas patrolu prowadzonego w rejonie ulicy Poznańskiej, zaniepokoiły się dziwnym zachowaniem mężczyzny. 30-latek z powiatu poznańskiego poruszał się po torowisku. Niedaleko policjantki zauważyły 13-letnią dziewczynkę, która się znajdowała się w miejscu mało uczęszczanym przez mieszkańców.

– W trakcie rozmowy z funkcjonariuszkami dziewczynka powiedziała najpierw, że idzie się spotkać z koleżanką, z którą wcześniej się umówiła. Po chwili jednak przyznała, że idzie na spotkanie z kolegą, co wzbudziło zaniepokojenie policjantek. 30- latek, który znajdował się w pobliżu powiedział, że przyjechał do Grodziska spotkać się z kolegą. Policjantki jednak były bardziej podejrzliwe i nie uwierzyły w to co mówił mężczyzna – relacjonuje st. sierż. Aleksandra Hoffmann z grodziskiej policji.

W trakcie dalszej rozmowy przyznał, że przyjechał na spotkanie z dziewczynką, z którą od jakiegoś czasu korespondował przez internetowy komunikator.

– Okazało się, że mężczyzna miał w telefonie wiadomości z 13-latką, na którą policjantki natknęły się chwilę wcześniej. Funkcjonariuszki przypuszczając, że mężczyzna może być podejrzany o pedofilię oraz kontakt o charakterze seksualnym z małoletnią, zatrzymały go do wyjaśnienia. Podczas przeszukania funkcjonariusze w miejscu zamieszkania mężczyzny, zabezpieczyli nośniki pamięci oraz komputer, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu danych teleinformatycznych – dodaje st. sierż. Aleksandra Hoffmann.

Zatrzymany 30-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!