Wiadomości

Mężczyzna podpalił się w Sądzie Okręgowym w Przemyślu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 7:30 na parterze w budynku Sądu Okręgowego przy ul. Konarskiego w Przemyślu. Mężczyzna w wieku 53 lat oblał się benzyną i podpalił, doznając obrażeń rąk i nóg – informuje portal i.pl.

Pierwszy na całe to dramatyczne zdarzenie zareagował ochroniarz, który gaśnicą proszkową ugasił palącego się człowieka. Chwilę potem na miejscu były już dwa zastępy strażaków z PSP Przemyśl. Strażacy podali mężczyźnie tlen i opatrzyli rany. Poszkodowany cały czas był przytomny. Został przekazany załodze pogotowia ratunkowego, a następnie przetransportowany do szpitala w Przemyślu na szczegółowe badania. Dokładne okoliczności zdarzenia z udziałem 53-letniego mieszkańca pow. łańcuckiego ustalają policjanci.

– Motywem samookaleczenia się mężczyzny miało być zademonstrowanie niezadowolenia z opinii grupy specjalistów z Sądu Okręgowego w Przemyślu do prowadzonego postępowania, które toczy się przed Sądem Rejonowym w Łańcucie – powiedział nadkom.Witold Bednarczyk z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!