Wiadomości

Merkel uważa, że należy wyraźnie oddzielić temat terroryzmu od kwestii uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Angela Merkel, występując w Berlinie na wspólnej konferencji prasowej z premierem Nowej Zelandii Billem Englishem. powiedziała, że dzięki potędze gospodarczej i sprawnemu podejmowaniu decyzji Unia Europejska jest w stanie wygrać walkę z terroryzmem, a także znaleźć odpowiedzi na inne wyzwania.

 

Odnosząc się do słów Donalda Trumpa, który krytycznie wypowiedział się o jej polityce imigracyjnej, kanclerz Merkel stwierdziła, że zwalczanie terroryzmu to ogromne wyzwanie dla wszystkich, przy czym zastrzegła: “osobiście oddzieliłaby wyraźnie tę kwestię od kwestii uchodźców”.

 

Przypomnijmy, że w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla niemieckiego “Bilda” i brytyjskiego “Timesa” prezydent-elekt USA, Donald Trump, powiedział, że UE jest “środkiem do celu dla Niemiec”. Decyzję Wielkiej Brytanii o Brexicie uznał za “bardzo rozsądną”, dodając, że jego zdaniem za Wielką Brytanią pójdą dalsze kraje. Z kolei politykę prowadzoną przez rząd Merkel w okresie kryzysu migracyjnego nazwał “katastrofalnym błędem”. Mówiąc o NATO, określił je mianem organizacji przestarzałej, ponieważ “zostało zaprojektowane wiele, wiele lat temu”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!