Wiadomości

Merkel godzi się na „małżeństwa” homoseksualne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wycofała się ze sprzeciwu wobec zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi. Szefowa niemieckiego rządu zapowiedziała, że pozwoli, by posłowie jej partii głosowali zgodnie ze swoim sumieniem.

Podczas dyskusji zorganizowanej w Berlinie przez redakcję czasopisma dla kobiet „Brigitte” Merkel powiedziała w poniedziałek wieczorem, że chciałaby, aby decyzja w sprawie “małżeństw” homoseksualnych była „raczej decyzją podjętą zgodnie z sumieniem, niż wynikiem decyzji przeforsowanej przez nią w oparciu o dyscyplinę partyjną”.

Wcześniej Angela Merkel zdecydowanie sprzeciwiała się nadaniu związkom homoseksualnym statusu małżeństwa. Wyjaśniła ona, że duży wpływ na zmianę jej stanowiska miało rzekomo spotkanie w jej okręgu wyborczym z parą lesbijek, które wychowują ośmioro adoptowanych dzieci.

– Jeżeli Urząd do spraw Dzieci i Młodzieży powierza parze lesbijek dzieci, to państwo nie może argumentować, że adopcje (dzieci przez pary homoseksualne) są niezgodne z dobrem dzieci – powiedziała niemiecka kanclerz.

Oczywiście, zdajemy sobie, że owe „małżeństwa” homoseksualne długo w Niemczech nie zagrzeją miejsca, bowiem prędzej czy później w kraju tym zapanuje islam. Natomiast decyzja ta może sprawić, iż triumf islamu nastąpi tam szybciej, aniżeli mogło się to wcześniej wydawać.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!