Zakaz udzielania komunii zwolennikom aborcji.
Świat Wiadomości Wiara

Meksykańska diecezja zdecydowała o zakazie komunii dla polityków wspierających aborcję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zakaz udzielania komunii zwolennikom aborcji.

„Po tym jak meksykański stan Sinaloa zalegalizował dzieciobójstwo do 13 tygodnia ciąży, diecezja Culiacan oświadczyła, że politycy, którzy opowiedzieli się za zabijaniem nienarodzonych, nie będą mogli przystępować do Eucharystii, ani zostawać rodzicami chrzestnymi” – donosi Catholic News Agency. Znajdują się bowiem w stanie „obiektywnie niegodnym, by otrzymać Ciało i Krew Chrystusa”.

„Czy deputowany lub jakakolwiek inna osoba, która uważa się za katolika, otwarcie współdziałając lub uchwalając prawa przeciwko życiu, może otrzymać Komunię Świętą? Nie” – napisał w oświadczeniu ks. Miguel Angel Soto Gaxiola. Dokument diecezji Culiacan powstał jako reakcja na legalizację dzieciobójstwa do 13 tygodnia ciąży przez meksykański stan Sinaloa.

Zakaz udzielania komunii zwolennikom aborcji.

Poza zakazem przystępowania do Eucharystii politycy popierający zbrodnię aborcji nie będą mogli przyjmować funkcji rodziców chrzestnych. „Wielu ludzi jest dziś zgorszonych przez publiczną zdradę nauczania Kościoła i moralności przez prawodawców, którzy mienią się katolikami” – wyjaśniał Ks. Soto Gaxiola.

Duchowny, stojący na czele diecezjalnej Komisji ds. Życia, Rodziny, Młodych i Świeckich podkreślał, że wyjaśnienia polityków, którzy twierdzą, że osobiście uznają aborcję za niemoralną, ale nie chcą zakazywać jej innym, są pozbawione wartości. Przypominając tekst encykliki Evangelium Vitae Jana Pawła II, kapłan zwracał uwagę, że czyn wewnętrznie zły nigdy nie może być zgodny z prawem, ponieważ sprzeciwia się prawom Boga, które są zapisane w sercu każdego człowieka, poznawane rozumem i głoszone przez Kościół.

I bardzo dobrze.

Źródło: pch24.pl

Przeczytaj również: Jak wygląda obrona życia poczętego w Szwajcarii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!