Wiadomości

Media: Siergiej Ławrow trafił do szpitala, Zacharowa zaprzecza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow trafił do szpitala po przylocie na indonezyjską wyspę Bali, gdzie we wtorek rozpoczyna się szczyt G20 – poinformowała agencja Associated Press, powołując się na władze Indonezji. Ławrow na szczycie miał reprezentować Władimira Putina. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oświadczyła, że doniesienia mediów o hospitalizacji Ławrowa są fałszywe.

Szczyt przywódców krajów G20 odbędzie się w dniach 15-16 listopada na indonezyjskiej wyspie Bali. Wiosną prezydent Indonezji Joko Widodo zaprosił na szczyt prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i rosyjskiego przywódcę Władimira Putina. Niedawno rzecznik prezydenta Ukrainy poinformował, że Wołodymyr Zełenski weźmie udział w szczycie G20, najprawdopodobniej w formacie online.

Z kolei w środę 9 listopada agencja informacyjna Bloomberg podała, powołując się na “osoby zaznajomione z planowaniem”, że Putin jednak nie poleci na szczyt. “Kreml stara się chronić prezydenta przed potencjalnymi napięciami na wysokim szczeblu w związku z wywołaną przez niego inwazją na Ukrainę” – wskazano w depeszy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!