Wiadomości

Mecz Brazylia – Argentyna przerwany. Na boisko wkroczył ichniejszy Sanepid

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Katarze Brazylia – Argentyna został przerwany. Na boisko wtargnęli brazylijscy urzędnicy, informując, że czterech argentyńskich piłkarzy złamali protokół covidowy i muszą zostać wydaleni z kraju.

Mecz został przerwany w drugiej minucie. O szczegółach sprawy poinformował dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański.

“COŚ NIEBYWAŁEGO. Po 2 minutach meczu eliminacji Brazylia – Argentyna na boisku pojawiła się agencja Anvisa i policja, która zamierza aresztować Lo Celso i Romero za złamanie protokołu covidowego. Mecz przerwany, Argentyna zeszła do szatni” – napisał.

Więcej informacji przekazał również dziennikarz i komentator Canal + Sport Jakub Kręcidło.

“Mecz Brazylia — Argentyna został przerwany, bo brazylijskie ministerstwo spraw wewnętrznych w jego trakcie chce deportować czterech argentyńskich piłkarzy grających w Wielkiej Brytanii (Martínez, Buendía, Lo Celso i Romero) za złamanie covidowych przepisów” – stwierdził.

Kręcidło ocenił, że cała sytuacja jest absurdalna.

“Brazylijski sanepid twierdzi, że Martínez, Buendía, Lo Celso i Romero zeznali, iż w poprzednich 14 dniach nie byli w UK i przez to nie podlegają kwarantannie. To oczywiście bzdura, bo cała czwórka gra w UK. Ale taka pokazówka, wjazd na murawę… Absurd” – wskazał.

Maciej Iwański zrelacjonował słowa szefa brazylijskiej państwowej agencji Anvisa, której przedstawiciele wtargnęli na murawę.

“Szef Anvisy: „4 piłkarzy w deklaracji podróżnego nie podało prawdy. Z powodu przebywania w UK w ciągu 14 dni po przybyciu na terytorium Brazylii musieli odbyć kwarantannę” – podkreślił.

Ostatecznie podano, że mecz nie zostanie dziś dokończony.

“Mecz Brazylia — Argentyna nie zostanie dokończony. Messi, w koszulce fotoreportera, mówi: „Byliśmy tu od trzech dni i nikt nam nic nie powiedział”. Brazylijski sanepid zrobił pokazówkę, piłkarze negocjowali, ale Argentyńczycy stawiają sprawę jasno: grają albo wszyscy, albo nikt” – napisał Jakub Kręcidło.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!