Wiadomości

Mąż Małgorzaty Gersdorf stanie przed Trybunałem Konstytucyjnym. Sędzią będzie…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek Prokuratora Generalnego, w którym domaga się on pociągnięcia do odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziego Bohdana Zdziennickiego, prezesa TK w stanie spoczynku. Jak ustalił portal I.pl chodzi o zachowanie Zdziennickiego podczas przesłuchania przed Prokuraturą Okręgową w Suwałkach, gdzie toczy się śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku motocyklisty. Doszło do niego na trasie S8, gdy mężczyzna uderzył w barierki, tuż obok przejeżdzającego auta, w którym podróżował były prezes TK ze swoją żoną – Małgorzatą Gersdorf.

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 kwietnia 2022 r. na drodze ekspresowej S8 niedaleko Zambrowa. Motocyklista stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył z ogromną prędkością w barierkę. Zmarł na miejscu. W pobliżu wypadku przejeżdżał samochód, którym jechali była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oraz jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Do TK trafił wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, w którym domaga się on pociągnięcia do odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziego Bohdana Zdziennickiego, prezesa TK w stanie spoczynku. Anna Wołoszczak z biura prasowego Trybunału Konstytucyjnego, w rozmowie z portalem i.pl poinformowała, że nie ma jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy Zdziennickiego. Dlaczego mąż Małgorzaty Gersforf ma mieć sprawę dyscyplinarną przed TK?

– Zawiadomienie o popełnieniu przez sędziego Bohdana Zdziennickiego przewinienia dyscyplinarnego związane jest z jego zachowaniem w prokuraturze w Suwałkach po śmiertelnym wypadku motocyklisty na trasie S8 – podkreśliła Wołoszczak. Sam Zdziennicki na początku tego roku udzielił jednak wywiadu portalowi Salon24, w którym przyznał, że “podczas ośmiogodzinnego przesłuchania w prokuraturze, mogły go faktycznie ponieść emocje”.

Co ciekawe, w drodze losowania do rozpatrzenia sprawy Zdziennickiego wyznaczono sędzię Krystynę Pawłowicz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!