Wiadomości

Matteo Salvini stwierdził, że naród węgierski jest przykładem dla Włochów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Naród węgierski jest przykładem dla włoskich konserwatystów – powiedział Matteo Salvini podczas wtorkowej demonstracji w Rzymie, która była pierwszym wspólnym wiecem trzech partii opozycyjnych Włoch wzywających do rezygnacji rząd centrolewicowy.

– Szacunek dla narodu węgierskiego i rządu, społeczności węgierskiej. Jesteście dla nas przykładem. Dziękuję, że jesteście z nami! – dodał włoski polityk.

Były włoski wicepremier oraz premier Węgier Viktor Orbán są sojusznikami politycznymi, a nawet uważają się za bliskich przyjaciół, przy czym obaj podzielają stanowczą postawę antyimigracyjną i suwerenność narodową w obliczu federalistycznych tendencji Unii Europejskiej. We wrześniu ubiegłego roku Orbán był prelegentem na konferencji narodowo-konserwatywnej partii Bracia Włosi (Fratelli d’Italia) w Rzymie na zaproszenie liderki partii Giorgii Meloni. Orbán 26 maja wysłał wiadomość, aby pogratulować Salviniemu po tym, jak parlament zagłosował przeciwko uchyleniu immunitetu lidera włoskiej partii opozycyjnej.

– Twoja walka to dobra walka. Jesteśmy z tobą, Matteo! – ogłosił Orbán na swojej stronie na Facebooku. W poście znajduje się zdjęcie telefonu komórkowego z komunikatem w języku włoskim „Węgry są z tobą Matteo!”.

– Włochy muszą zostać zrestartowane. Gniew i potrzeba działania Włochów są w pełni zrozumiałe – powiedział Salvini podczas demonstracji. – Jesteśmy tutaj, aby ustanowić kurs polityczny, który napędza kraj czerpiąc z własnej siły, nie czekając na pomoc z zewnątrz, która nigdy nie nadejdzie”.

Ostro krytykował sposób radzenia sobie przez rząd z kryzysem koronawirusowym, w tym zezwolenie tysiącom migrantów na przybycie do włoskich brzegów podczas pandemii, podczas gdy reszta kraju była zablokowana.

Giorgia Meloni powiedziała, że jej partia i jej sojusznicy oferują głos wszystkim Europejczykom, którzy nie mogli wyrazić swoich poglądów podczas pandemii. Dodała, że włoska prawica jest zarówno zjednoczona, jak i zdolna do kierowania krajem we właściwym kierunku.

– Włochy nie są skazane na upadek. Istnieje alternatywa zarówno polityczna, jak i ekonomiczna – stwierdziła.

Jak widać konserwatywne sojusze poszerzają się.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!