Wiadomości

Mateusz Morawiecki wybiera się do Libanu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki rozpocznie dwudniową wizytę w Libanie, gdzie ma spotkać się m.in. prezydentem tego kraju Michelem Naimem Aounem oraz premierem Saadem Haririm – powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

– W poniedziałek i wtorek premier będzie przebywał z wizytą w Libanie – podała rzeczniczka rządu, dodając, że podczas spotkań poruszane będą tematy bieżące, w tym kwestia migracji oraz pomocy dla uchodźców.

Szef KPRM Michał Dworczyk w piątek w TV Trwam wskazał, że podczas wizyty Morawieckiego w Libanie “będą omówione sprawy związane z jednej strony z tym, co Polska postuluje, czy PiS postuluje od dawna – mianowicie z pomocą uchodźcom tam, gdzie rzeczywiście ta pomoc jest najbardziej potrzebna, czyli w regionie, gdzie są problemy”.

– Zapowiedział, że Morawiecki ogłosi projekty, które będą realizowane wspólnie z Libanem. Tematem tego wyjazdu będzie również współpraca gospodarcza – mówił Dworczyk.

Liban będzie odbudowywał, będzie restrukturyzował sieć kolejową, partnerzy nasi z Bejrutu sygnalizowali, że są zainteresowani w tym zakresie – dodał.

– Na pewno tematy dotyczące całego regionu znajdą się w temacie tych rozmów – poinformował Michał Dworczyk.

Jak podsumował, “to będzie krótka, ale ważna polityczna wizyta”.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!