Wiadomości

Masowe naloty w Strefie Gazy, nie żyje dwóch palestyńskich nastolatków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch nastolatków straciło życie w sobotnich nalotach izraelskiego lotnictwa na Strefę Gazy. Wcześniej agencje informowały również o 12 rannych. Po południu izraelskie źródła rządowe poinformowały podjęciu „zdecydowanej akcji przeciw agresji ze strony Gazy”. – To największa tego rodzaju operacja izraelskiej armii od 2014 roku – komentuje w sobotę portal Times of Israel.

W sieci pojawiły się informacje, że pociski trafiły w plac zabaw w mieście Gaza. Izrael nie skomentował doniesień o dwóch zabitych nastolatkach.

Według palestyńskich władz w piątek w starciach przy granicy Strefy Gazy z Izraelem zginął 15-letni chłopiec, a 220 osób zostało rannych. W rewanżu Hamas dokonał nocnego ostrzału moździerzowego izraelskich miejscowości.

Nad ranem w sobotę izraelskie lotnictwo zbombardowało tunele, którymi Palestyńczycy mieli się przedostawać do Izraela. Informowano o atakach na 40 obiektów związanych z organizacją Hamas. W ciągu dnia z kolei na przygraniczne kibuce spadło 60 palestyńskich rakiet. Lokalne władze odwołały wszystkie plenerowe imprezy a mieszkańcom zaleciło pozostawanie w pobliżu schronów.

W odpowiedzi oddziały Hamasu przed chwilą dokonały ostrzału odwetowego:

Od marca na granicy Izraela i Strefy Gazy dochodzi do masowych demonstracji w obronie praw palestyńskich uchodźców pragnących powrócić na ziemie zajmowane do 1948 roku. Do ich eskalacji doszło w połowie maja, kiedy ambasada USA została przeniesiona z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!