Wiadomości

Masakra w amerykańskiej szkole – co najmniej osiem osób nie żyje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 8 osób zginęło w strzelaninie w liceum w mieście Santa Fe w stanie Teksas. Nie wiadomo, ilu jest rannych. Sprawca najpewniej został zatrzymany. Telewizja CNN informuje, że to już 22. podobny incydent w amerykańskiej szkole w tym roku.

Lokalne media informują, że sprawca wszedł do klasy, gdzie trwały zajęcia artystyczne i zaczął strzelać do zebranych. Szeryf okręgu Harris Ed Gonzalez przekazał, że powiedział, że zginęło od 8 do 10 osób, w większości uczniów.

Zastępca dyrektora liceum Cris Richardson przekazał, że po terenie szkoły przemieszczał się napastnik, ale ta osoba została już aresztowana. „To już nie jest sytuacja z aktywnym strzelcem” – potwierdziło biuro szeryfa okręgu Harris.

Szeryf Gonzalez oświadczył, że sprawcą był jeden z uczniów, i że trafił do aresztu. W związku ze sprawą zatrzymano jeszcze jedną osobę i jest ona przesłuchiwana.

– Gdy zobaczyliśmy wiele wozów policyjnych, uświadomiliśmy sobie, że to nie żaden alarm przeciwpożarowy ani ćwiczenia, tylko że stało się coś naprawdę poważnego – powiedziała stacji telewizyjnej KHOU jedna z uczennic.

Ranni zostali zabrani do szpitala Uniwersytetu Stanowego Teksasu w mieście Galveston. Dr David Marshall oświadczył, że do placówki przyjęto co najmniej troje rannych – dwóch dorosłych i jedną osobę poniżej 18. roku życia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!