Wiadomości

Masakra policjantów na zachodzie Meksyku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sześciu meksykańskich policjantów zostało zastrzelonych w stanie Jalisco leżącym w zachodniej części kraju. Media zwracają uwagę, że do jednego z najkrwawszych ataków an funkcjonariuszy w ostatnich miesiącach doszło już w pierwszym tygodniu prezydentury Andresa Manuela Lopeza Obradora.

Prokuratura stanu Jalisco oświadczyła, że do ataku doszło w mieście La Huerta leżącej nad wybrzeżem Oceanu Spokojnego. Zginęło sześciu policjantów, jeden został ranny.

Nie wiadomo, kto odpowiada za atak. Tereny te są kontrolowane przez Nową Generację Kartelu Jalisco (CJNG), jedną z najgroźniejszych organizacji przestępczych w Meksyku, zajmującej się przede wszystkim handlem i przemytem narkotyków.

La Huerta graniczy z miastem Villa Purificacion, gdzie w maju 2015 członkowie kartelu CJNG zestrzelili wojskowy helikopter, udaremniając złapanie lidera grupy Nemesio Oseguerę „El Mencho”.

Kilka dni temu ktoś wrzucił dwa granaty na teren amerykańskiego konsulatu w Guadalajarze, stolicy stanu Jalisco. Nikt nie odniósł obrażeń.

W sobotę na prezydenta Meksyku zaprzysiężony został Andres Manuel Lopez Obrador. Oświadczył on, że jednym z jego głównych zadań jest zwalczanie przestępczości zorganizowanej. W ostatnich 10 latach wojna domowa w tym kraju pochłonęła około 200 tys. ofiar.

/TVP Info.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!