Wiadomości

Martin Schultz znów grozi Polsce i Węgrom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef SPD Martin Schulz zagroził w wywiadzie dla „Bilda”, że Niemcy ograniczą swoje wpłaty do przyszłego budżetu Unii Europejskiej, jeżeli kraje korzystające z funduszy, takie jak Węgry i Polska, nie pomogą w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego.

– Przy następnych wieloletnich perspektywach budżetowych UE Niemcy nie mogą po prostu nadal wpłacać do budżetu zwykłych sum, jeżeli kraje będące biorcami funduszy, jak Węgry czy Polska, nie przyczynią się do przyjęcia uchodźców – powiedział Schulz. 

– Płacimy, ponosimy koszty związane z uchodźcami, a niektóre kraje nie biorą uchodźców; wodzą nas za nos. UE jest wspólnotą prawa, a nie supermarketem, w którym każdy wybiera to, co mu pasuje – zaznaczył przewodniczący SPD. 

Węgry i Polska, a ostatnio także Austria „unikają odpowiedzialności” i postępują tak, jak gdyby problem uchodźców dotyczył wyłącznie Niemców – zauważył Schulz. 

Odnosząc się do planowanego udziału Viktora Orbana w wyjazdowym posiedzeniu grupy parlamentarnej bawarskiej CSU w klasztorze Seeon, Schulz wyraził nadzieję, że gospodarz tego spotkania – premier Bawarii Horst Seehofer poruszy zarówno temat rozdziału uchodźców, jak i wolności słowa oraz mediów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!