Wiadomości

Marszałek województwa podlaskiego złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Białegostoku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego – poinformowała rzeczniczka marszałka.

Chodzi o niedopełnienie obowiązków w związku z organizacją tzw. Pierwszego Marszu Równości. Rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska w komunikacie przesłanym mediom poinformowała, że marszałek zgodnie z zapowiedzią, złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ.

Rzeczniczka poinformowała, że chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa „polegającego na zaniechaniu podjęcia czynności określonych w ustawie z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach w stosunku do zgromadzenia publicznego zgłoszonego pod nazwą „Pierwszy Białostocki Marsz Równości” organizowanego w dniu 20 lipca 2019 r. w Białymstoku, czyli przestępstwa określonego w art. 231 §1 kk”.

Kosicki na konferencji prasowej stwierdził, iż w jego ocenie prezydent Białegostoku nie dopełnił obowiązków nie wydając decyzji o zakazie marszów 20 lipca, wiedząc, że ich organizacja może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Czytaj też:

Słynne zdjęcie z białostockiego „Marszu Równości” okazało się być manipulacją

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!