Wiadomości

Marszałek Senatu o “piątce dla zwierząt”: Wymaga poprawek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nowela o ochronie zwierząt z pewnością wymaga poprawek – uważa marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który spodziewa się, że takie poprawki zostaną złożone. Dodał, że jeżeli będzie trzeba, to okres procedowania nad tą nowelą zostanie w Senacie wydłużony poza najbliższe posiedzenie izby.

Budząca spore kontrowersje ustawa trafi teraz do Senatu, który zajmie się nią prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym pod koniec września. Marszałek Senatu zapowiada, że prace nad tą nią będą bardzo staranne i dokładne. W środę odbędą się w izbie wyższej konsultacje społeczne w sprawie tej ustawy.

– Będą intensywne rozmowy, tak jak zwykle robimy w Senacie. Jeżeli będzie trzeba, to wydłużymy okres procedowania nad tą ustawą poza najbliższe posiedzenie izby, tak aby zmieścić się w 30 dniach, co oznaczałoby dodatkowe posiedzenie Senatu, bo następne jest zaplanowane w zbyt odległym terminie, 28-29 października – stwierdził Tomasz Grodzki.

– Ale mam nadzieję, że jeżeli zrobimy to szybko i starannie, to w ciągu tych dwóch tygodni zmieścimy się z taką analizą, żeby paniom i panom senatorom dać pełen obraz tego nad czym będą pracować – dodał marszałek Senatu.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!