Wiadomości

Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II w Nowym Targu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II w Nowym Targu

Przez Nowy Targ, stolicę Podhala górale przemaszerują w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II. To wyraz ich sprzeciwu wobec oskarżeń wobec papieża Polaka. Marsz rozpocznie się w sobotę o godz. 10:30 na nowotarskim Rynku, skąd uczestnicy przejdą do sanktuarium świętego Jana Pawła II.

Proboszcz sanktuarium ksiądz Jan Karlak powiedział, że w trakcie marszu jego uczestnicy będą odmawiać różaniec. – W 1997 roku papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą w Zakopanem. Wtedy ówczesny burmistrz miasta wraz z wójtami i burmistrzami Podhala, Spisza, Orawy, Gorców i Beskidów, a także z 250-tysięczną rzeszą wiernych w imieniu wszystkich ludzi gór polskich złożyli „Hołd Górali Polskich” głowie Kościoła katolickiego – dodał ksiądz Jan Karlak.

W południe w sanktuarium świętego Jana Pawła II zostanie odprawiona uroczysta msza święta. W ramach obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II w Nowym Targu spotkają się przedstawiciele małopolskich samorządów, szkół i stowarzyszeń, którym polski papież jest szczególnie bliski i których jest patronem. Głos zabiorą reprezentanci Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakliczyna, Wadowic, Powiatu Tatrzańskiego oraz województwa małopolskiego, a także Związku Podhalan.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!