Wiadomości

Marsz Niepodległości przejdzie legalnie. Jest decyzja Urzędu ds. Kombatantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 11 listopada zorganizuje złożenie kwiatów od ronda Dmowskiego do popiersia Ignacego Paderewskiego. Dzięki decyzji kombatantów Marsz Niepodległości przejdzie legalnie.

“W obliczu niezrozumiałej decyzji Prezydenta Stolicy Rafała Trzaskowskiego odmawiającej legalności Marszowi Niepodległości, a także krzywdzących organizatorów Marszu Niepodległości decyzji sądów, w poczuciu odpowiedzialności za to społeczne wydarzenie i bezpieczeństwo wszystkich, którzy 11 listopada chcą obchodzić w tej formule Święto Niepodległości, podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny, na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach” – poinformował we wtorek szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Szef UdSKiOR dodał, że “uroczystość rozpocznie się zgodnie z pierwotną wolą społecznych organizatorów wydarzenia o godz. 13.00 na rondzie Romana Dmowskiego”. “Następnie uczestnicy Marszu Niepodległości przejdą tradycyjną trasą. Natomiast w Parku Skaryszewskim delegacje złożą kwiaty pod popiersiem jednego z ojców naszej Niepodległości Ignacego Jana Paderewskiego. W uroczystości złożenia kwiatów weźmie udział wojskowa asysta honorowa. Bezpieczeństwo uczestnikom obchodów zapewni Policja i Żandarmeria Wojskowa” – czytamy w komunikacie.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!