Wiadomości

Marsylia najniebezpieczniejszym miastem w Europie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najnowszy ranking wskazuje, że Marsylia jest obecnie najniebezpieczniejszym miastem w Europie – informuje portal France3.

W pierwszej dziesiątce najniebezpieczniejszych miast w Europie znalazły się dwa francuskie miasta. Oprócz Marsylii, sklasyfikowanej na miejscu pierwszym, na zaszczytnym ósmym miejscu uplasował się Paryż. Oczywiście, nie jest to zapewne w żaden sposób związane z faktem, iż w oba te miasta zamieszkuje szczególnie duży odsetek imigrantów muzułmańskich.

Około 40 procent osób w wieku poniżej 18 lat w Marsylii ma korzenie w Maghrebie, tj. w północno-zachodniej Afryce, mając co najmniej jednego z rodziców, będącego imigrantem. Podobnie, Paryż posiada ogromną populację imigrantów z tego samego regionu, a także z Afryki subsaharyjskiej.

A wracając do rankingu – za Marsylią uplasowały się trzy włoskie miasta: Neapol (drugi) i Catania (trzecia) – oba leżą na południu Włoch, gdzie nadal znaczące wpływy posiada mafia. Północnowłoskie miasto Turyn zajmuje miejsce czwarte na liście najbardziej niebezpiecznych miast w Europie, a na miejscu piątym jest Kristiansand w Norwegii.

Marsylia jest znana ze zorganizowanej przestępczości, zamieszek i handlu narkotykami. W maju francuska policja została zaatakowana przy użyciu karabinów Kałasznikowa przez uzbrojony gang. Miesiąc później policja udaremniła tam masowy przemyt narkotyków. Około 250 policjantów było potrzebnych do przeprowadzenia operacji w „La Castellane”, jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic miasta.

A nasze miasta znowu gdzieś w ogonie…

/france3-regions.francetvinfo.fr/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!