Świat Wiadomości

Marka samochodów Citroen została oskarżona o…. promowanie molestowania kobiet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal nczas.com frywolna reklama samochodów Citroena została wycofana w Egipcie. Zarzucano jej promocję „molestowania kobiet”, a przy okazji dostało się też występującemu w tym spocie reklamowym miejscowemu gwiazdorowi piosenki Amrowi Diab, który w filmiku zasiadł za kierownicą Citroena.

Poszło o model C4. Reklamę zaatakowali internauci. Dość szybko pojawił się też apel 7000 kobiet, które zaprotestowały przeciwko molestowaniu seksualnemu w tym spocie. Kierowca (Amr Diab), dzięki pokładowej kamerze zainstalowanej w lusterku wstecznym, robi foto młodej kobiety i nawiązuje z nią romans. Niby miły gadżet, ale jego wykorzystanie uznano za formę „molestowania” kobiet.

Rabanu narobiła egipsko-amerykańska dziennikarka i feministka Reem Abdellatif. Uznała reklamę za „przerażającą” i dodała, że „fotografowanie kobiety bez jej zgody i wiedzy jest przerażające, i zachęca do molestowania seksualnego”.

Natychmiast też przypomniano, że według badań 90% kobiet w wieku od 18 do 39 lat przyznaje, że doświadczyło nękania seksualnego w swoim życiu. Reem Abdellatif połączyła te fakty i skrytykowała „reklamowanie molestowania seksualnego w kraju, w którym 98% kobiet przyznało, że tego doświadczyło”.

Miało być zabawnie, zrobiło się „niepoprawnie”. Kontrowersje wokół reklamy były już na tyle duże, że Citroën postanowił wycofać „tę wersję reklamy” i złożył „szczere przeprosiny dla wszystkich urażonych społeczności”. Francuski producent aut wyraził też żal z powodu „niewłaściwej interpretacji”…

Tym razem nie Zachód…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!