Wiadomości

Mariusz Błaszczak: Zakup nowych myśliwców priorytetem Ministerstwa Obrony Narodowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Planie Modernizacji Technicznej, który podpisał w ubiegłym tygodniu minister Mariusz Błaszczak, wśród najważniejszych programów jest program HARPIA dotyczący zakupu samolotów piątej generacji. Priorytetem dla szefa MON jest wymiana postsowieckich samolotów Su-22 i MiG-29. Program HARPIA ma spełnić dwa podstawowe cele – zwiększenie zdolności Sił Zbrojnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i naszym pilotom – czytamy dziś na stronie MON.

„Szef MON już podczas ubiegłotygodniowej odprawy poinformował, że oczekuje zarówno od szefa Sztabu Generalnego, jak również od szefa Inspektoratu Uzbrojenia podjęcia natychmiastowych działań, aby zrealizować to zadanie. MON planuje zakupić 32 samoloty wielozadaniowe piątej generacji” – napisano na stronie MON.

„Minister obrony narodowej podjął także decyzję o powołaniu pełnomocnika do spraw pozyskania nowoczesnych myśliwców w ramach programu HARPIA, który zostanie zaprezentowany opinii publicznej już wkrótce. Zadaniem pełnomocnika będzie jak najszybsza realizacja programu i wprowadzenie na wyposażenie Sił Zbrojnych nowych samolotów” – czytamy dalej.

Przypomnijmy, że dziś na Mazowszu doszło katastrofy myśliwca MiG-29:

MiG-29 rozbił się na Mazowszu, pilot się katapultował

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!