Europa Świat Wiadomości

Marine Le Pen ostro komentuje stosunek UE do agresywnych działań Turcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– UE poddała się szantażowi Turcji, co z pewnością tłumaczy faktyczny brak reakcji na zbrojną agresję przeciwko Kurdom, którzy lojalnie walczyli z islamistami. Ryzyko? Hańba i wojna, która ponownie wyniesie islamistów – oświadczyła szefowa Zgromadzenia Narodowego, Marine Le Pen.

Unia Europejska jedynie wezwała w środę wieczorem Turcję do zaprzestania interwencji wojskowej w Syrii.

– Potencjalne konsekwencje takiej akcji wojskowej są jasne dla wszystkich – przynajmniej są dla nas bardzo jasne. Następstwa mogą być bardzo poważne pod względem humanitarnym, wojskowym, politycznym i strategicznym. Z tych wszystkich powodów wzywamy Turcję do natychmiastowego zaprzestania jednostronnej akcji wojskowej – stwierdziła wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, Federica Mogherini. – Nowe działania zbrojne na północnym wschodzie zaostrzą przede wszystkim cierpienia ludności cywilnej i spowodują dalsze przesiedlenia.

– Nie może być mowy o finansowaniu infrastruktury przez Unię Europejską w celu przyjęcia setek tysięcy syryjskich uchodźców w północno-wschodniej Syrii – kontynuowała, powołując się na deklarację Jean-Claude’a Junckera. Prosimy Turcję o natychmiastowe zaprzestanie działań wojennych. – Zdestabilizowana północno-wschodnia Syria, z nowymi napięciami etnicznymi i odradzającym się zagrożeniem terrorystycznym, z pewnością nie leży w interesie Turcji.

– Trwałe rozwiązanie kryzysu syryjskiego nie nastąpi za pomocą środków wojskowych – posumowała unijna urzędniczka. – Naszym bezpośrednim celem jest teraz uniknięcie ponownych działań zbrojnych w północno-wschodniej Syrii, ich powstrzymanie i zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby wesprzeć proces polityczny pod przewodnictwem ONZ. Wojnę tę można zakończyć jedynie mediacją i prawdziwym pojednaniem w społeczeństwie syryjskim. Konflikt można zakończyć jedynie poprzez prawdziwą przemianę polityczną, wynegocjowaną przez partie syryjskie pod auspicjami ONZ.

Czy zgadzacie się z ta opinią?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!